HB012.2211.830.A100
EAN:
Accessories:
FibraIII / V fitting clasp stainless steel (50056), Fibra LED Wall mounting set adjustable Grey, Chain 2,0mm 1000mm, Fibra LED/ Fibra III/Prima/Poker Protective grid
Installation:
Surface mounted or suspended.
Power:
220 ... 240  V
Technical data
Fibra V LED 616x145 28W 4690lm 830 OPAL Grey EM1H ST
PRODUCT CODE
HB012.2211.830.A100
Copy the code
PRODUCT EAN
Copy the EAN code
Mechanical data
Housing material Plastic
Optical data
Louver/ diffuser OPAL
Diffuser colour White
Diffuser material Opal/mat plastic
UGR 23
Electrical data
Light source LED
Luminaire power 28 W
Type of equipment AC
Voltage rating 220 ... 240 V
Through wiring No
Type of driver ON/OFF
Emergency module EM1H ST
Motion sensor No
Information data
Net weight 2.1 kg
Colour Grey
Operating temperature range -5 ... 40
Power and luminous flux tolerance +/-10%
Light data
Luminaire luminous flux 4690 lm
Luminaire's luminous efficacy 168 lm/W
Color rendering index 80
Light distribution DI
MacAdam SDCM 3
Lifetime L80B10 @25°C 100.000 h
Lifetime L90B10 @25°C 64.000 h
Colour temperature 3000K
CRI & colour temperature 830
Certificates
Degree of protection (IP) IP66
Impact resistance IK10
Class of protection I
Light source protection yes
PZH yes
CE yes
CNBOP yes
HACCP+ yes
Dimensions
L W H
616 mm 145 mm 100 mm