Parabolic PRS to rodzina opraw stalowych przeznaczonych do sufitów modułowych, kartonowo-gipsowych oraz montażu natynkowego. Zastosowano układ darklight oparty na głębokich rastrach parabolicznych oraz optyce soczewkowej, co pozwala na kontrolę olśnienia (UGR<18) przy zachowaniu wysokiej skuteczności oprawy.
Konstrukcja została ograniczona do niezbędnych elementów nośnych, dzięki czemu uzyskano niską masę, a jednocześnie oprawa zachowuje sztywność. Forma i kształt umożliwiają stosowanie w przestrzeniach biurowych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej.
Oprawa jest kompatybilna z linią Vigo pod względem parametrów i estetyki, co pozwala na stosowanie w ramach jednego systemu oświetleniowego.
Parabolic PRS to rodzina opraw stalowych przeznaczonych do sufitów modułowych, kartonowo-gipsowych oraz montażu natynkowego. Zastosowano układ darklight oparty na głębokich rastrach parabolicznych oraz optyce soczewkowej, co pozwala na kontrolę olśnienia (UGR<18) przy zachowaniu wysokiej skuteczności oprawy.
Konstrukcja została ograniczona do niezbędnych elementów nośnych, dzięki czemu uzyskano niską masę, a jednocześnie oprawa zachowuje sztywność. Forma i kształt umożliwiają stosowanie w przestrzeniach biurowych, komercyjnych oraz użyteczności publicznej.
Oprawa jest kompatybilna z linią Vigo pod względem parametrów i estetyki, co pozwala na stosowanie w ramach jednego systemu oświetleniowego.
W sufitach podwieszanych 600x600 o widocznej konstrukcji nośnej
| Materiał obudowy | Blacha stalowa |
| Raster / przesłona | PRS-W |
| Kolor klosza/pokrywy | Bezbarwny |
| Materiał klosza | Tworzywo sztuczne przezroczyste |
| Materiał rastra | Tworzywo sztuczne |
| UGR | 18 |
| Źródło światła | LED |
| Moc oprawy | 28 W |
| Rodzaj osprzętu | Casambi |
| Napięcie znamionowe [V] | 220 ... 240 V |
| Okablowanie przelotowe | Brak |
| Zasilacz - typ | CASAMBI |
| Moduł awaryjny | Brak |
| Czujnik ruchu | PIR CAS |
| Waga netto | 3.6 kg |
| Kolor | Biały |
| Tolerancja mocy i strumienia świetlnego | +/-10% |
| Strumień świetlny oprawy [lm] | 4760 lm |
| Skuteczność świetlna oprawy [lm/W] | 170 lm/W |
| Wskaźnik oddawania barw | 80 |
| Rozsył światła | DI |
| MacAdam | SDCM 3 |
| L80/B10 przy 25°C żywotność znamionowa [h] | 100.000 h |
| L90/B10 przy 25°C żywotność znamionowa [h] | 64.000 h |
| Temp. barwowa | 3000 K |
| Temperatura barwowa i CRI | 830 |
| Stopień ochrony (IP) | IP20 |
| Odporność udarowa | IK04 |
| Klasa ochronności | I |
| PZH | tak |
| CE | tak |
| L | W | H |
|---|---|---|
| 596 mm | 596 mm | 33 mm |