BD010.4467.830.A000
EAN:
Accessories:
Tubo Bollard LED Base
Installation:
in- ground
Power:
220 ... 240  V
Categorization:
Technical data
Tubo Bollard LED 600mm 2x90° 10W 530lm 830 RM Anthracite STD
PRODUCT CODE
BD010.4467.830.A000
Copy the code
PRODUCT EAN
Copy the EAN code
Mechanical data
Housing material Aluminum
Optical data
Louver/ diffuser RM
Reflector metaliczny
UGR 21
Electrical data
Light source LED
Luminaire power 10 W
Type of equipment AC
Voltage rating 220 ... 240 V
Through wiring No
Type of driver ON/OFF
Emergency module No
Motion sensor No
Information data
Net weight 2.4 kg
Colour Anthracite
Power and luminous flux tolerance +/-10%
Light data
Luminaire luminous flux 530 lm
Luminaire's luminous efficacy 53 lm/W
Color rendering index 80
Light distribution DI
Beam angle 90°
MacAdam SDCM 3
Lifetime L80B10 @25°C 100.000 h
Lifetime L90B10 @25°C 64.000 h
Colour temperature 3000K
CRI & colour temperature 830
Certificates
Degree of protection (IP) IP65
Impact resistance IK08
Class of protection I
CE yes
HACCP+ yes
Dimensions
H F
600 mm 80 mm